button stats bikestats.plProfile for meteor2017
TopLista - Wyprawy Rowerowe

statystyka
Blog > Komentarze do wpisu
Dzień 6: Transportnyj dień
trasa: pod Pesym Wierchem >>> Luta >>> Małyj Bereznyj - Ubla >>> Snina >>> Humenne >>> Medzilaborce >>> Vydrań - jarek

Ostatni dzień, ostatni nocleg, ostatnie ognisko w górach na Ukrainie. tego dnia przemieszczamy się w kierunku Polski. Śniadanie nader skromne, bo dożeramy resztki.Ale za to okoliczności przyrody jakże piękne.Urdzik karpacki na dzień dobry.Młodnik, krzal, jar i diabli wiedzą co jeszcze na dzień dobry.A potem sielanka z widokiem na Ostrą Horę (tam byliśmy aż trzy dni wcześniej) - ostatni plan, góra z trzema wierzchołkami.

A to juz Luta.Do marszrutki mieliśmy trzy godziny, więc zadekowaliśmy się w sklepie (tutaj wszystkie sklepy - w każdym razie 3 z 3 obejrzanych - miały stoliki). Ach jaki pyszny był chleb - zjedliśmy jeden bochenek, drugi... trzeci, ostatni w sklepie, kupilismy na później.

A potem pan sklepowy powiedział, że jedzie jeden gościu busem i może nas podrzucić. Bus był załadowany jakimiś workami, ale było z 6-7 miejsc siedzących i oprócz nas zabarła się jakaś kobitka.Tak dojechaliśmy do Małego Bereznego, gdzie zrobiliśmy główne zakupy.I ruszyliśmy z buta do granicy ukraińsko-słowackiej. Droga do Unii Europejskiej jest kręta.
Przejście graniczne bardzo przyjemne dla pieszych i rowerzystów (samochody muszą swoje odstać), przeszlismy dosyć sprawnie.

- Broń macie?
- Nie.
- Noże?
- Tak.
- Pokażcie.
No to wyjmuję: jeden nóż, drugi nóż... siekierę.

Natomiast Adasiowi dokładnie obejrzeli apteczkę.

Aż głupio było mówić słowackiemu celnikowi, że nic nie kupiliśmy - żadnych papierosów, żadnej wódki... nie wiem czy uwierzył.

A to jedna z pierwszych tabliczek napotkanych za przejściem granicznym.

I jeszcze z buta do Ubli.Brzózka przystwojona w tasiemki w barwach narodowych.A obok tablica ogłoszeniowa i informacje o wyborach do Parlamentu Europejskiego.Wreszcie doczekaliśmy się na autobus do Sniny, a tam okazało się że 5 minut temu uciekł autobus do Humennego, następny za godzinę, ruszylismy więc na stację kolejową. Po drodze napotkaliśmy takie oto przenośne garaże.Jesteśmy żywą reklamą biura podróży.I stacyjka. Ruch przez tory był dży, dalej biegła regularna ściezka, az się prosi zrobić tu przyzwoite przejście.Nasz vlak na Humenne.W Humennem natomiast okazało się, że dla odmiany na pociąg musimy dłużej czekać niż na autobus... do Medzilaborców. A oto tabliczka spod Medzilaborców. Dla niewtajemniczonych dodam, że stamtąd pochodził Andy Warhol (w mieście jest muzeum Warhola).Popart?Niemal w biegu przesiedliśmy się w kolejny autobus, ale nie jechaliśmy daleko, wysiedlismy zaraz za miastem, w Vydraniu, którego strzeże ruski tank.Jeszcze tylko kawałek drogi do ustronnego jara, gdzie rozbijaliśmy się po zachodzie Słońca. Pierwszy i jedyny nocleg na Słowacji. Jakieś dziesięć kilometrów od Polski.Relacja dzień po dniu:
25.04, 26.04, 27.04, 28.04, 29.04, 30.04, 01.05, 02.05, 03.05
środa, 13 maja 2009, meteor2017

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
lavinka
2009/05/14 01:28:42
Prawdziwy mężczyzna by coś upolował, a nie do sklepu po chebek latał ;)))
No, dobra, choć upolowałeś kilak kadrów ;)

Podobają mi się pzrenośne garaże bardzo bardzo!
-
meteor2017
2009/05/14 09:40:48
Toteż właśnie - bezkrwawe łowy to co??? Ile ja kwiatków ustrzeliłem, oczywiście tu umieszczam ograniczoną ilość.

Zresztą upolować taki bochen chleba to też jest coś... mmm....
-
ikroopka
2009/05/14 18:40:06
Okoliczności przyrody do pozazdroszczenia!
łowy tez udane;)
-
hanula1950
2009/05/14 21:37:25
Ale bosko mieliście.
Ja też byłam na wiosennym wypadzie - do Sandomierza mnie poniosło.
Śliczna fotka ogniska - lubię palić i patrzeć w ogień.
Pozdrówka.
-
martynosia
2009/05/14 23:07:30
Mam takie liczydlo;) - moj lup z Ukrainy:)
-
meteor2017
2009/05/15 10:43:37
Jeden ze sklepow byl zamkniety, przez okno dostrzeglismy brak liczydla... ha! teraz wiem ze to przez Ciebie ;-D