button stats bikestats.plProfile for meteor2017
TopLista - Wyprawy Rowerowe

statystyka
poniedziałek, 04 marca 2013
Przenosiny bloga
Niniejszym informuję, że od dziś pod tym adresem będą dostępne wpisy archiwalne. Nowe wpisy znajdziecie pod adresem:

meteor2017.blogspot.com
Tagi: geocaching
11:04, meteor2017
Link Komentarze (10) »
piątek, 01 marca 2013
Mostem na Sanie
Stalowy most, pod Stalową Wolą. Most kolejowy na Sanie z 1946 (wcześniejsze konstrukcje zwiały zawieruchy wojenne), przy miejscowości Kępa Rzeczycka.

Dzisiaj most zwiedzamy od środka. A że most od środka można zwiedzać na różne sposoby, więc od razu wyjaśniam, co mam na myśli pisząc "od środka", otóż mam na myśli to, że most zwiedzamy ze środka pociągu.

ciuch ciuch! ciuch ciuch! ciuch ciuch! o, zbliża się


Witamy w krainie, w której obcy zginie!!! Eee, nie do nas z tymi tekstami.Zwiedzanie czas zacząć.

A dołem San płynie.
wtorek, 26 lutego 2013
vélOstan
Nancy to takie miasto w Lotaryngii (100 tysięcy mieszkańców), w którym funkcjonuje system wypożyczani rowerów vélOstan, na który składają się:

vélOstan lib - sieć automatycznych wypożyczalni rowerów, służacych do krótkich przejazdów między stacjami (pierwsze 30 minut jazdy jest za darmo), podobna do naszego Veturilo. Uruchomiona została jesienią 2008, obecnie liczy 29 stacji, 250 rowerów i 560 stojaków.Niemal identyczne rowery, stojaki i terminale (różnią się kolorystyką i szczegółami) można spotkać w kilkunastu miastach Francji. Cała sieć nosi nazwę Cyclocity, a największy system funkcjonuje w Paryżu, nosi on nazwę Vélib' i składa się na niego 1200 stacji z 16 000 rowerów.Zastanawia Was, dlaczego rowerów jest 250, a stojaków 560? Wynika to z tego, że rower można oddać jedynie przypinając do specjalnego stojaka. Oczywiście może się zdarzyć, że nie będzie wolnych stojaków, wtedy system doładuje rowerzyście dodatkowe 15 minut darmowej jazdy, a na terminalu wyświetli się lista najbliższych stacji, gdzie są wolne stojaki.

vélOstan boutic - to sieć tradycyjnych wypożyczalni rowerów, gdzie można wypożyczyć rowery na dłuższy okres. Na mieście jest 7 punktów, w których jest dostępnych ponad 500 rowerów.Na poniższym zdjęciu warto zwrócić uwagę na ładne, okrągłe stojaki. Rower jest przypięty U-lockiem, który jest na wyposażeniu.A tutaj można wypatrzeć przynajmniej trzy rowery z wypożyczalnie przypięte na parkingu przed dworcem, a w budynku za nimi samą wypożyczalnię.
niedziela, 24 lutego 2013
Lesznowska Topola
Topola biała rosnąca w Lesznie, była uznawana za najgrusze drzewo w Polsce. Jej obwód wynosił jakieś 15 metrów. Oto z zdjęcie z 2009:Piszę w czasie przeszłym, bo nocy z 4 na 5 maja 2012 topola się złamała i teraz można oglądać tylko bulwę. Ponoć kilka lat temu przeprowadzono badania topoli i okazało się, że jest kompletnie przepróchniała, nie do uratowania.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 345