button stats bikestats.plProfile for meteor2017
TopLista - Wyprawy Rowerowe

statystyka
niedziela, 30 listopada 2008
Faceci koło trzydziestki
Ja tuż przed trzydziestką, aard już po...

30.
sobota, 29 listopada 2008
Pocztówka z liściopadowej Masy Krytycznej
Wczoraj odbyła się kolejna Masa Krytyczna. Wyruszyliśmy na nią z huannem rano z Żyrardowa i jechaliśmy przez Międzyborów, Kuklówkę, Skuły, Żelechów, Młochów, Nadarzyn, Włochy i ślicznie zakorkowaną Warszawę.

Masa jak zwykle (z wyjątkiem wyjątków) startowała spod Kolumny Zygmusia.

Niestety nie udało nam się namierzyć znajomych, który mieli być. I ruszyliśmy. Jeszcze na Trakcie Królewskim udało nam się wpaść na Radka. Gdzieś na głębokiej Pradze wyłowili nas z tłumu lavinka i Maciek. A pod koniec, już na Starówce dołączył finito (który wcześniej nie mógł, bo pracował).

Na koniec Masa wjechała na Rynek Starego Miasta by zrobić kilka rundek honorowych wokół Syrenki - Pierwszej Damy Miasta Warszawy.I jeszcze z powrotem pod Zygmusia i pada hasło Rowery górą!

Poniżej finito prezentuje chwyt klasyczny.Natomiast wujek To Mi prezentuje chwyt boczny, stosowany do rowerów z sakwami.Huann w oparach absurdu prezentuje...
Jednak szybko rozwiewa wątpliwości przy pomocy żółtego gwizdka.A to nasza ekipa - lavinka, finito, huann i wujek To Mi, na zdjęciu poniżej Maciek (a Radek się zmył do zajęć nie cierpiących zwłoki... jak kogoś wyłowią z Wisły, to będzie pierwszym podejrzanym).
Na koniec dodam, że huann połączył się z aardem i dzięki temu mieliśmy transmisję na żywo z Łódzkiej Masy Krytycznej. W Warszawie masowało 262. rowerzystów (oficjalne dane mówią o 261. ale finito nie został policzony), tymczasem w Łodzi było 13. Huann będąc łodzianinem i czerpiąc z własnego doświadczenia i porównując stwierdził, że mimo że mniej liczna, to Łódzka Masa jest głośniejsza (więcej okrzyków, gwizdów, dzwonienia, trąbienia), za to w Warszawie cyklobitów dostarczała riksza.

I tu się zrodził plan wsparcia w grudniu Łódzkiej Masy desantem ze wschodu. Ostatni piątek miesiąca wypadnie w drugi dzień Świąt, dzięki temu będąc wolnym od pracy będzie można ruszyć do Łodzi. W roli lokalnych rowerzystów wystąpią aard* i huann, z Żyrardowa nadjedzie wujek To Mi, a Warszawę mają zamiar reprezentować lavinka, Radek i Maciek. Ktoś jeszcze chętny? Rowerować po łódzkich opłotkach będziemy od rana, a wieczorem na Masę.

*) aarda nie będzie, ale zapowiada że pojawi się na wrocławskiej masie... znowu będzie transmisja na żywo?

Zobacz też lavinki 3 grosze o Masie.
Więcej zdjęć i filmików na Forum Masy.
A oto pocztówki z poprzednich Mas:
- 2006: czerwiec, październik
- 2007: wrzesień
- 2008: maj, czerwiec, lipiec

zdjęcia: To Mi, lavinka, huann
piątek, 28 listopada 2008
Pocztówka z Dwoma Księzycami

Słońce zaszło, będą Dwa Księżyce (c) huann

Dwa Księżyce
Dwa Księżyce

czwartek, 27 listopada 2008
Pocztówka z Bieszczadów Wschodnich 3
Dzień 3: Czyrak (Sekuł) - Kniaziołuka - Magij (Czyrak) -Menczełyk - Bagna - Kiczerki

Sobotę zaczęliśmy od porannej gimnastyki... przynajmniej niektórzy z nas.A potem jak zwykle - ognisko, sniadanie, kawa, herbata, zapas herbaty dymówy do termosów na drogę. I w drogę. A to wszystko pod czujnym okiem psa przewodnika.Miejsce było przepiękne, aż żal było je opuszczać.Jedynie obietnica napotkania równie cudnych zakątków ruszyła nas dalej. Obietnica spełniona.
Ale dosyć tej sielanki, to jest wyjazd SKPB, chodzimy po SKPBolsku, a więć ostro w dół przez jeżyny! Mrrrau!Zabawę zepsuła nam Highway East Bieszczadzka Stokówa.
Jednakże gdy tylko była okazja, uciekliśmy z niej z powrotem w krzaki. I tym razem ostro w... pod górę!Ach ci prawdziwi mężczyźni w bieszczadzkich krzakach.My tu się bawiliśmy chodząc po gradientach i krzakach, a czas nieubłaganie pędził do przodu. W efekcie ze szczytu o uroczej nazwie Menczełyk (1178m) tylko popatrzyliśmy smętnie na cel wycieczki, którego nie osiągniemy - oto góra Magura (1365m).A potem zmrok zastał nas w kolejnym uroczym zakątku.Zobacz też pocztówki:
- dzień 1, dzień 2, dzień 4
- nasz dzielny Pies Przewodnik
- relacja Gośki i Pingwina na stronie SKPB

Więcej zdjęć w galerii na Picasie.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8