button stats bikestats.plProfile for meteor2017
TopLista - Wyprawy Rowerowe

statystyka
piątek, 28 grudnia 2012
Lajk analogowy
Gdzie? Jak to gdzie? Na ścianie!


wtorek, 25 grudnia 2012
Sortowanie węgierskimi tańcami ludowymi
Ważnym zagadnieniem informatyki jest sortowanie - chodzi o to, by uporządkować jakiś zbiór, według pewnych kryteriów - np. ułożyć zbiór liczb od najmniejszej do największej (lub na odwrót). Liczby sortuje się bardzo dobrze węgierskimi tańcami ludowymi (a dokładniej - tańcami ludowymi z terenów Węgier współczesnych lub historycznych).

Na początek sortowanie węgierskim tańcem monopłciowym Küküllőmenti legényes, który przez lamerów nazywany jest Quick-sortem:Kolejny algorytm sortowania, to taniec Csángó (Bubble-sort):Pokrzyczeć na inne liczby możemy w tańcu Székely (Shell-sort):Następny jest taniec ludowy Sasów siedmiogrodzkich (Merge-sort):Okazało się, że tańcem cygańskim posortowanie dziesięciu liczb trwa tak długo, że trzeba było go aż przyspieszyć (Select-sort):Natomiast rumuńskim tańcem ludowym tak szybko posortowaliśmy, że jeszcze 2/5 czasu filmiku tanczerze mogli sobie przetańczyć (Insert-sort):.
Tagi: video
10:41, meteor2017
Link Komentarze (10) »
czwartek, 20 grudnia 2012
Opowieść wigilijna
Dawno, dawno temu... a właściwie to nie tak dawno, bo w tym roku, i nie tak daleko, bo 40 kilometrów od Warszawy (niecałą godzinę pociągiem, nawet uwzględniając opóźnienia). W pewnej bibliotece miejskiej postanowiono hodować kury... oczywiście szczęśliwe - beztrosko biegające i grzebiące między regałami z książkami. Ponoć najlepsze były jaja składane na półkach z fantastyką.

Ponieważ zbliżają się święta, kury rozjechały się do rodzinnych kurników... i tu sytuacja się skomplikowała, bowiem spośród zostawionych samych jajek, jedna para się rozmnożyła, a młode jajko zostało złożone w ubogim jajniku na sianie.Sytuacja jest napięta, drób boi się utraty monopolu jako dostawcy jajek i okoliczne kury i kaczki już nawołują do podjęcia zdecydowanych kroków w celu eliminacji zagrożenia. Do miejsca cudu ściągają tłumy jajek, żeby zobaczyć parę z młodym jajkiem zwiastującym upadek tyranii kur i  bronić ich przed ciemiężcami.Aż strach się bać, co się będzie działo w następne - jajeczne święta...
12:51, meteor2017
Link Komentarze (6) »
sobota, 15 grudnia 2012
Żyrardowska Kapsuła Czasu
Dzisiaj o godzinie 18:00 zostanie na terenie fabryki zakopana Kapsuła Czasu (akcję organizuje Fabryka Feniksa). Nie jest to oczywiście pierwsza kapsuła czasu w Żyrardowie, jedną można znaleźć w parku przy pałacyku (a właściwie tabliczkę o niej informującą).My też postanowiliśmy przesłać coś w kapsule... po namyśle zdecydowaliśmy się wysłać w podróż w czasie dwa GeoKrety - Klucz do Przyszłości i Temponautkę. Będą to chyba pierwsze GeoKrety podróżujące w czasie. Mamy nadzieję że za 40 lat GeoKrety nadal będą funkcjonującym serwisem, ale gdyby jednak nie, to dołączyliśmy odpowiednie instrukcje co zrobić w takiej sytuacji.
Biuro odprawy podróżników w czasie.Formalności załatwione, można wsiadać na pokład kapsuły.Jeszcze tylko fotki pamiątkowe.

i lavinka może zapakować przesyłkęHop siup! Do zobaczenia za 40 lat.Jeszcze tylko zmierzyć współrzędne, żeby wiedzieć gdzie dokładnie za te cztery dekady kopać.

Pa paWidok ze skrzyn... eee, znaczy z kapsuły.Edit: Kapsuła  nie została ot tak zakopana, tylko umieszczona w kanale, który odkryto tu pod ziemią. Nie jest to też koniec historii, owiem beczka jest pojemnikiem tymczasowym, w przyszłym roku jest planowany remont tego terenu, wtedy beczka zostanie wyciągnięta, zawartość zostanie przełożona do metalowej skrzynki (a jednak skrzynka!), a a ta z powrotem umieszczona pod ziemią i nakryta pleksi. Podziemie będzie podświetlone, będzie można skrzynię z góry oglądać, a obok będzie pamiątkowa tabliczka z ukrytym pod nią kluczykiem do skrzyni.
 
1 , 2