button stats bikestats.plProfile for meteor2017
TopLista - Wyprawy Rowerowe

statystyka
czwartek, 29 marca 2007
Pocztówka z Lubovnianskiej Vrchoviny

Oto kolejna spieszona pocztówka ze szlaków rowerowych, tym razem z 24 marca.

Z Eliaszówki - najwyższego szczytu Lubovnianskiej Vrchoviny - można zjechać na samo dno, a nawet niżej... do Piwnic...Zobacz też:
Pocztówka z Beskidu Wyspowego
środa, 28 marca 2007
Zaproszenie na wycieczkę
Zapraszam wszystkich chętnych na marcową majówkę w przeddzień Prima Aprilis, czyli w sobotę 31 marca 2007.

Wycieczka będzie raczej spokojna, na rozruszanie po zimowej przerwie. Będzie się można delektować wiosennym, rozkwieconym lasem. Jeździć będziemy głównie leśnymi dróżkami i ścieżynkami. Rok temu było tak: link. By rozkoszować się w pełni postojami piknikowymi, należy zaopatrzyć się w suchy prowiant i mokre picie (wujekTo Mi bierze termos z kawą), a nawet jaki kocyk, czy karimatkę.

Dojazd z kierunku Warszawa:
Do Międzyborowa pociągiem osobowym Koleji Mazowieckich, który rusza z Warszawy Śródmieście o godzinie 9:44 i jest w Międzyborowie o 10:31. Pociąg jest do Skierniewic. Przedziały rowerowe i dla podróżnych z większym bagażem ręcznym są w połowie składu. Będę czekał na stacji w Międzyborowie.

Dojazd z kierunku Łódź, Skierniewice:

Łódź Fabr. 07:40 - Skierniewice 09:09 (osobowy, PKP Przewozy Regionalne)
Skierniewice 09:21 - Żyrardów 09:46 (osobowy, Koleje Mazowieckie)

Bilety:
Warto kupić od razu bilet powrotny z Warszawy lub Skierniewic do Żyrardowa (powrót będzie ze stacji Żyrardów), a jak kto nie ma zniżki studenckiej, to wycieczkowy-powrotny (wtedy jest 33% zniżki). Do tego bilet na przewóz roweru.
Jeśli chodzi o dojazd z Łodzi to lepiej kupić w jedną stronę, to o ile mi wiadomo, to nie będzie biletu wycieczkowego... poza tym dojazd jest nieco trudniejszy i może łatwiej będzie wrócić pospiesznym.

Alternatywny start:
A jak ktoś jest z Żyrardowa, to zbiórka o godzinie 9:45 na peronie (między kładką i tunelem), skąd popedałujemy do Międzyborowa.

Kontakt:
Poprzez komentarz pod tą notką lub emailem na adres: meteor2017(na)gazeta.pl
wtorek, 27 marca 2007
Pocztówka z Beskidu Sądeckiego
Nieco spieszona wycieczka szlakami rowerowymi... Zaczynam od końca, czyli 24/25.03.2007, wcześniejsze pocztówki cyklopoczta dostarczy później.Zobacz też:
Pocztówka z Beskidu Wyspowego
poniedziałek, 26 marca 2007
Pocztówka z Alpengoldów 3
Jeszcze jedna pocztówka od stryjka Huanna z Berna.

Latorośl w przyczepce w ruchu drogowym.Ciąg pieszy, rower, auto - dla wszystkich starcza miejsca.Rower równy autobusowi!Zobacz też wcześniejsze pocztówki z Alpengoldów: 1 i 2.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9