button stats bikestats.plProfile for meteor2017
TopLista - Wyprawy Rowerowe

statystyka
poniedziałek, 30 kwietnia 2012
Trohaniec, czyli Wysoki Wierch

 piątek, 27 kwietnia 2012
Biuletyn Wiosenny #3


Jak widać, szukać daleko nie trzeba. A ten biały kwiatek poniżej to szczawik zajęczy, którego liście znacie pewnie jako koniczynkę. Ten fiotetowy to ten sam kwiatek, tyle że wybarwiony.

A to niepozorne, to piżmaczek wiosenny.W lesie też już kwitną fiołki... może leśne, a może jakieś inne, nie będę tak dokładnie wnikał.A ten oto to fiołek polnyPoplamić można się jasnota plamitą i miodunką plamistą... obiema na fioletowo

Bluszczyk kurdybanekGwiazdnica wielkokwiatowaKrzaki tarniny wyglądają wyjątkowo malowniczo.A to chyba jakaś wiśnia albo czereśnia, trzeba będzie wrócić latem sprawdzić... i skonsumować.

Chodzenie po błotach i podmokłych łąkach umilają kaczeńce... czyli kniec błotnaGroszek wiosenny i pierwiosnek rozną tylko w jednym miejscu w okolicznych lasach, przynajmniej ja tylko o jednym wiem. Dlatego żeby je sfocić, trzeba przedsięwziąć specjalną wyprawę... dobrze że dla obu gatunków to specjalne miejsce jest jednym i tym samym miejscem..

A toto, to nie wiem co to, później spróbuję zidentyfikować

Kokorycz już przekwitłaZobacz też:
- Biuletyn Wiosenny #1
- Biuletyn Wiosenny #2
09:30, meteor2017
Link Komentarze (8) »
środa, 25 kwietnia 2012
Era wczesnocyfrowa
Czy ktoś z was pamięta jeszcze taśmy perforowane?

A oto karty perforowane do Fortrana (na moim Wydziale ostały si ę spore zapasy tych kart, toteż były używane do różnych celów).

Tagi: Warszawa
10:01, meteor2017
Link Komentarze (10) »
poniedziałek, 23 kwietnia 2012
Raport o zagrożeniach powodziowych
W chwili obecnej zagrożenia powodziowego nie ma. Możecie spac spokojnie.

 
1 , 2 , 3 , 4