button stats bikestats.plProfile for meteor2017
TopLista - Wyprawy Rowerowe

statystyka
poniedziałek, 30 czerwca 2008
Kolory szlaków w Puszczy Kampinoskiej
Jechałem w sobotę z bratem z Warszawy Włochy do Żyrardowa... wstąpiliśmy do Puszczy, po drodze nam było. Po Puszczy jechaliśmy szlakami pieszymi (choć przez chwilę trafił się nawet ropwerowy) - niebieskim, żółtym, czerwonym, zielonym... czyli wszystkimi kolorami turystycznej tęczy z wyjątkiem czarnego.Ponieważ szlaki są oznaczane bez ładu i składu, postulujemy ich uporządkowanie:

szlak żółty - to oczywiście szlak biegnący piaszczystymi dróżkami, czyli większość szlaków w Puszczy powinna być żółta.szlak niebieski - to ścieżki biegnące bagnami i innymi mokradłami, tych też w Puszczy niemało.szlak zielony - szlak mocno zakrzaczony.
szlak czarny - to oczywiście szlak cmentarny.szlak czerwony - i tu mieliśmy pewien problem, szlak śladami Lenina odpada, nawet robotniczy ale w Puszczy i z tym problem... ustaliliśmy że może to być szlak biegnący łąkami, nasłoneczniony (od zachodzącego Słońca, lub czerwonej poparzonej Słońcem skóry), ale jest to niezbyt oczywiste skojarzenie. A może ktoś ma lepszy pomysł? W ostateczności można kolor czerwony wreszcie uwolnić od symboliki i po prostu zarezerwować dla szlaków nie spełniających powyższych kryteriów.

A co zrobić jeśli jest to szlak i cmetarny i piaszczysty, a potem chwilowo bagienny i z krzakami? W takich miejscach prowadzi się kilka szlaków o odpowiednich kolorach.

Oto mapka z zaznaczonymi kolorami głównych szlaków, którymi jechaliśmy (fioletowy, to droga bez szlaku poza Puszczą).
Zobacz też:
- Galerię z przejazdu Puszczą
- Mapkę

niedziela, 29 czerwca 2008
Kaski rowerowe i okolice


Ale gdybym mieszkał w tej gminie, to za wyzywanie od Baranów to bym się obraził.
sobota, 28 czerwca 2008
Pocztówka z Podwodnej Masy Krytycznej
27 czerwca, godzina 18:00, pomnik Mikołaja Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu, start Warszawskiej Masy Krytycznej... totalna burza. Ulewa, wichura, pioruny, nisko przelatujące drzewa, eksplodujące fontannami studzienki kanalizacyjne.

Burza dorwała mnie na stacji PKP Włochy, mokry wp[adłem do pociągu, gdzie przedział rowerowy był zalewany strumieniami wody płynącymi z nieszczelnego okna. Na PKP Powiśle szybki przejazd w strumieniach deszczu pod most, gdzie już czekał na mnie mój brat.

Było bardzo sympatycznie, co prawda gdy wywaliła studzienka pod mostem, zaczęło śmierdzieć, ale... Okazało się że kolega Paweł przeczekuje pod Mostem Średnicowym, a Michał przy ruchomych schodach przy Placu Zamkowym. Gdy deszcz nieco się zmniejszył, przemieściliśmy się na rondo de Gaulle'a by nie przegapić Masy i okazało się że trafiliśmy idealnie, bo Masa właśnie nadjeżdżała i nawet udało mi się namierzyć znajomych.
Przez przypadek wyszedł nam Rodzinny Rajd Rowerowy Ulicami Miasta Stołecznego Warszawa Położonego Uroczo Nad Wisła... a to dlatego że każdy przyjechał z bratem.

Jak już się rzekło, ja przyjechałem z bratem, Lavinka też przyjechała z bratem.Dawid (ten w otoczeniu rowerzystó i drapaczy chmur) przyjechał z bratem (na drugim zdjęciu na prawo od mojego brata).
Michał przyjechał bez brata... ale za to na rowerze żony, więc od biedy można zaliczyć. Michał znalazł nas na Placu Bankowym.Pawłowi nie udało się nas złapać. Pewnie nie zabrał ze sobą siostry, więc to na pewno za karę.

Aha, jeszcze był drugi Michał jadący jako Ratownik Rowerowy, którego udało mi się dorwać (a raczej on mnie), ale zdjęcia nie wyszły, bo albo rozmazane, albo... albo załapał się w kadr jego kask i plecak. Pewnie nie zabrał ze sobą rodzeństwa, więc to za karę.Weeeeee!!!O, jakieś skrzynie skarbów.Masa jedzie przez Most Gdański.To była wyjątkowo długa Masa, pojechaliśmy na Augustów.Chłopaki z platformą nagłaśniającą stwierdzili jednak że poczekają na nas przy moście.Ale dziewczyny z Itaki pojechały dalej szukać zaginionych.Mieliśmy obstawę w postaci Straży Miejskiej.I zmotoryzowaną sekcję zapewniającą efekty wizualnie w kolorze niebieskim.W międzyczasie dorwała nas druga chmura i ponownie zwiększyłą wilgotność Masy... bo jakoś za sucho zaczynało się robić. Nic więc dziwnego, że niektórym rowery rdzewiały w trybie ekspresowym.Więcej zdjęć na Picasie.

A także pocztówki z poprzednich Mas:
- czerwiec 2006
- październik 2006
- wrzesień 2007
- maj 2008
piątek, 27 czerwca 2008
BLOGx27
7 dni w tygodniu, 27 godzin na dobę prowadzę bloga.

blogx27
blogx27
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9