button stats bikestats.plProfile for meteor2017
TopLista - Wyprawy Rowerowe

statystyka
środa, 27 czerwca 2012
Klek 1181m
czyli nie ma takiej góry, której nie dałoby się objechaćKlek z drugiej strony......i z trzeciej - jak widać góra niczego sobie i jest mekką miejscowych wspinaczy

Młodzież zanim ruszy na prawdziwą górę, może potrenować wspinaczkę na czymś mniejszymA o tym że Klek potrafi pokazać pazurki, świadczy pomnik w Ogulinie, który jest poświęcony wspinaczom, którzy zginęli na Kleku

poniedziałek, 25 czerwca 2012
Hrabina jako towar exportowy
Witamy w Kiernozi.Gdy będziecie zwiedzać kościół, warto zwrócić uwagę na kaplicę z boku.

Drzwi są otwarte - można wejść do krypty.A tam, jak to w krypcie - trupy.Najbardziej znanym trupem jest pani Walewska (większość pewnie kojarzy kto zacz, a nawet jeśli nie, to możecie nadrobić braki czytając jej biogram).

Obok wisi portret Marii, wtedy jeszcze Łączyńska.A naprzeciwko portret, ale żadnego z jej małżonków, tylko kochanka którego również z pewnością znacie z lekcji historii.Ano tak to jest z tym naszym Kościołem - wystarczy być sławnym i bogatym, sypnąć groszem, a wszystkie grzechy zostaną wymazane, zaś po śmierci powieszą nawet portret kochanka w grobie, coby się nie cniło (bo żaden ze ślubnych z pewnością nie był jej tak miły jak cysorz). Maluczkich natomiast będą nauczać, żeby żyć w cnocie i ubóstwie, a jak biedak taki przyjdzie po posługę, to ostatni grosz z niego zedrą co łaska, nie mniej niż... bo trzeba proboszczowi nowy samochód kupić.

A jako ciekawostkę, dodam że wcale nie jest pewne, czy pani Walewska jest pochowana właśnie w Kiernozi: link.
piątek, 22 czerwca 2012
Samochód to szkarada
I co z tym fantem zrobić?Ano jest na to lekarstwo - rower. Wystarczy przesiąść się na rower i problem znika.

Tagi: Mazowsze
20:44, meteor2017
Link Komentarze (20) »
wtorek, 19 czerwca 2012
Jezioro Widmo
Sotelsko Jezero, na granicy Chorwacji i Słowenii. Oto mapka:Jest tu wszystko co trzeba - lista zakazów, tabliczka graniczna, tama...Tylko jeziora nie maAmiejsce wygląda jak Beskid Niski, a konkretnie Zalew Klimkówka gdyby go zasypać, wokól którego piętrzą się Pieniny Gorlickie.
 
1 , 2 , 3