button stats bikestats.plProfile for meteor2017
TopLista - Wyprawy Rowerowe

statystyka
czwartek, 30 sierpnia 2012
Reper wodowskazowy
Przy bezimiennej rzeczce, którą roboczo nazywam Suchszym Dopływem Suche, można znaleźć w trawie reper wodowskazowy:

Umieszczony on został przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), starsze repery mają umieszczony skrót PIHM (Państwowy Instytut Hydrologiczno-Meteorologiczny, zanim powstało IMGW). 1975 to rok produkcji (w terenie mógł byc umieszczony później), a 1503 to kolejny numer repera.
Takie repery stawiało się w pobliżu wodowskazu (obecnie umieszcza się repery ścienne), jednak nie znalazłem na rzeczce żadnej łaty wodowskazowej... być może była kiedyś przy pobliskim przepuście, ale po utwardzeniu drogi i remoncie przepustu, nic się nie ostało. Swoją drogą zdziwiłem się, że na takiej rzeczce, która przez większość roku jest sucha był wodowskaz.
Tagi: Mazowsze
09:57, meteor2017
Link Komentarze (7) »
wtorek, 28 sierpnia 2012
Nekrochałtura
Zazwyczaj docieram na stare cmentarze, często zapomniane, zarośnięte, po których prawie nie ma śladu. Nowe cmentarze omijam szerokim łukiem - błąd, bo jak już pospacerowałem po nowej części żyrardowskiego cmentarza, to brzuch mnie bolał ze śmiechu, a wiadomo że śmiech to zdrowie.

Popularnym upamiętnieniem zmarłego jest umieszczenie jego portretu na grobie, kiedyś można to było zrobić w postaci medalionu i również dzisiaj są one popularne, ale poziom medalionów sprzed kilkudziesięciu lat, a tych z ostatnich dwudziestu jest po prostu nieporównywalny... nawet jeżeli jest to typowy medalion w sepii. A coraz częściej pojawiają się medaliony kolorowe, a nawet już nie medaliony, tylko kwadratowe plakietki portretowe.


Ale to tylko czubek góry lodowej, ostatnie dziesięć lat przyniosło sporo nowych trendów, to już nie tylko są małe medaliony i plakietki, ale większe foto-portrety.


Zdarzają się nawet słit-focie z wakacji.Nie przyjęły się natomiast portrety-płaskorzeźby, które są bardzo popularne na przykład na Ukrainie, czy Bałkanach. Owszem można kilka znaleźć, ale na szczęście to margines.


Na koniec prawdziwa perełka - Anioł, świeży jeszcze ciepły (jestem pełen podziwu dla kunsztu miejscowych kamieniarzy).
niedziela, 26 sierpnia 2012
Odpustodożynki
Pojedynek Gigantów już dawno przeminął, Guláš Fest Party też już dobiegł końca... a tymczasem na Mazowszu nieustająca impreza.09:51, meteor2017
Link Komentarze (5) »
piątek, 24 sierpnia 2012
Adamów Przeciwczołgowy
Baaaczność! Przystępujemy do akcji odbicia rowu przeciwczołgowego z rąk wroga. Oto tajne mapy zdobyte przez nasz wywiad.

W celu podkopania morale wroga, na początek mamy przejąć kontrolę nad sklepem i chałupą sołtysa (który ma stopień pułkownika i dowodzi .Następnie nasi saperzy zbudują przeprawy przez cieki wodne o bardzo dużym znaczeniu strategicznym.Skoszą jara i Nad Jarem dołączą do nas i razem zabezpieczymy istniejące przeprawy. Zadaniem specjalnym będzie zdobycie Glusiowego Ogrodu.Na koniec uderzymy na ulicę Przeciwczołgową i sam rów przeciwczołgowy (oznaczony ukośną białą linią).W rowie przeciwczołgowym spodziewamy się silnego oporu, zwłaszcza w rejonie skarpy, gdzie rów wcina się bardzo głęboko w podłoże... w tym miejscu po opadach deszczu pojawia się kolejny ciek wodny, dlatego w razie burz i ulew akcję przesuwamy na termin po ustaniu opadów i wycieków.

Głównym celem akcji jest zdobycie całej i nienaruszonej skrzynki.


 
1 , 2 , 3 , 4