button stats bikestats.plProfile for meteor2017
TopLista - Wyprawy Rowerowe

statystyka
niedziela, 30 września 2007
Ostatnia wrześniowa wycieczka
Ostatnia wrześniowa wycieczka, a jednocześnie pierwszy jesienny wypad do Puszczy Bolimowskiej. Podróżowaliśmy pociągiem z panem, który w pudle na bagażniku miał gołębie (kingi nieloty) i z Martą dyskutował na tematy damsko-męskie.

Gdy dojechaliśmy, uzupełniliśmy zakupy w sklepie Mars, ruszyliśmy w Puszczę, sześć razy przekroczyliśmy Rawkę, skoliśmy jar Rokita (niektórzy twierdzą, że Jar Maria Rokita, było bardzo politycznie, bo byliśmy w pobliżu Kaczego Błotka), jar Korabiewki i jar Grabinki.Jar Rokita

Było po płaskim, były też zjazdy i podjazdy (lub podejścia).Nie mogło zabraknąć cmentarzy z I wojny światowej.W Bolimowie wcinaliśmy pestki słonecznikowe w czekoladzie i inne dobra pod pomnikiem Gwardii Ludowej. Obejrzliśmy też gong wykonany z butli po chlorze (pozostały po atakach gazowych nad Rawką w czasie I wojny światowej), dwa renesansowe kościoły i trochę starych drewnianych domów (resztkę zabudowy małomiasteczkowej).Następnie zamiast po wertepach postanowiliśmy przejechać całą autostradę Berlin-Moskwa (tzw. olimpijka), tzn. całe jej 600 metrów.A potem postój na ognicho z kiełbaskami... generalnie panie piekły ręcznie, a panowie montowali sobie stojaki na kijki z kiełbaskami.
Dla niektórych droga była zbyt łatwa, więc postanowili pojeździć bardziej terenowo.Konie właziły wprost pod koła.Zabraliśmy też kilku rowerostopowiczów.Wpadliśmy po same uszy w głębokie trawy.Musieliśmy rowy przeciwpożarowe pokonywać.W końcu dojechaliśmy do Żyrardowa - a tam piwko w parku, oraz przejażdżka po fabryce (wizyta na dachu, zdjęcie z pomnikiem robotnicy) i osadzie fabrycznej.
A w Międzyborowie w pociąg i powrót do Warszawy. Pa pa.Więcej zdjęć w galerii na Picasie.
sobota, 29 września 2007
Parking spokojnej starości

Parking spokonej starości dla aut, którym już i rdza dokucza i silnik już nie ten. Siedzą na dachu i spoglądają na młode pojazdy pojazdy podskakujące na nierównej drodze.

A rowery swoją drogą.

wraki

piątek, 28 września 2007
Pocztówka z zielonego szlaku
Szlak jest bardzo zielony, tylko zagrodzony... ale jest przejście z drabinką. Leśnicy dbają o urozmaicenie szlaków turystycznych by nie były nudne.Zobacz też:
-Pocztówka z żółtego szlaku

środa, 26 września 2007
Pocztówka z obozu Radogoszcz
Nie mylić ze stacją Radegast (czyli Łódź Radogoszcz).

Więcej zdjęć na Picasie od tego miejsca.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7