button stats bikestats.plProfile for meteor2017
TopLista - Wyprawy Rowerowe

statystyka

Wpisy z tagiem: geocaching

sobota, 15 grudnia 2012
Żyrardowska Kapsuła Czasu
Dzisiaj o godzinie 18:00 zostanie na terenie fabryki zakopana Kapsuła Czasu (akcję organizuje Fabryka Feniksa). Nie jest to oczywiście pierwsza kapsuła czasu w Żyrardowie, jedną można znaleźć w parku przy pałacyku (a właściwie tabliczkę o niej informującą).My też postanowiliśmy przesłać coś w kapsule... po namyśle zdecydowaliśmy się wysłać w podróż w czasie dwa GeoKrety - Klucz do Przyszłości i Temponautkę. Będą to chyba pierwsze GeoKrety podróżujące w czasie. Mamy nadzieję że za 40 lat GeoKrety nadal będą funkcjonującym serwisem, ale gdyby jednak nie, to dołączyliśmy odpowiednie instrukcje co zrobić w takiej sytuacji.
Biuro odprawy podróżników w czasie.Formalności załatwione, można wsiadać na pokład kapsuły.Jeszcze tylko fotki pamiątkowe.

i lavinka może zapakować przesyłkęHop siup! Do zobaczenia za 40 lat.Jeszcze tylko zmierzyć współrzędne, żeby wiedzieć gdzie dokładnie za te cztery dekady kopać.

Pa paWidok ze skrzyn... eee, znaczy z kapsuły.Edit: Kapsuła  nie została ot tak zakopana, tylko umieszczona w kanale, który odkryto tu pod ziemią. Nie jest to też koniec historii, owiem beczka jest pojemnikiem tymczasowym, w przyszłym roku jest planowany remont tego terenu, wtedy beczka zostanie wyciągnięta, zawartość zostanie przełożona do metalowej skrzynki (a jednak skrzynka!), a a ta z powrotem umieszczona pod ziemią i nakryta pleksi. Podziemie będzie podświetlone, będzie można skrzynię z góry oglądać, a obok będzie pamiątkowa tabliczka z ukrytym pod nią kluczykiem do skrzyni.
sobota, 10 listopada 2012
Piramida Otrycka

Jako, że Otryt ma dwa końce, pojawia się pytanie - gdzie się kończy, a gdzie zaczyna? Zgodnie z zasadą, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, Otryt zaczyna się od strony, od której na niego wchodzisz, a kończy tam, gdzie z niego schodzisz. I tak w zeszłym roku Otryt zaczynał się dla nas w rejonie Lutowisk i Smolnika a konkretnie od Trohańca, teraz zaś szedłem z Terki przez Studenne, toteż od tej strony był jego początek.

Pierwszym szczyt od strony zachodniej, nie ma nawet nazwy i nie imponuje wysokością (raptem 583m), ale jest dosyć malowniczy, od wschodu ma kształt piramidy i możemy na nim obejrzeć wychodnie piaskowców... otryckich.Otóż od pasma Otrytu wzięły nazwę piaskowce, które to pasmo budują. Piaskowce otryckie są skałami odpornymi na wietrzenie, toteż z nich są zbudowane masywy górskie. Z piaskowców otryckich jest też zbudowane pasmo Łopiennik-Połonina Wetlińska-Połonina Caryńska-Tarnica, oraz nie tworzący jednolitego pasma ciąg szczytów Korbania--Dwernik Kamień-Bukowe Berdo. Wszędzie tam spotkacie wychodnie szarych skał, które są właśnie piaskowcami otryckimi.

A tutaj piaskowiec otrycki czule obejmowany korzeniami buka.Nie omieszkałem oczywiście założyć skrzynki w tym miejscu.Widok z piramidy na San i na Rajskie.Jeden z kolejnych szczytów też jest oznaczony piramidką piaskowcową.Mały skok w bok z grzbietu głównego do Skały Dobosza.

Eee?

Zobacz też:
- Anioły Otryckie
niedziela, 28 października 2012
U Plcha
Do chaty U Plcha 240m

(słow.) plch - (pol.) popielica - (łac.) glis glis

240m dalejPlcha nie sfociłem, bo dobrze się krył, mimo że nocą nieźle buszował... Chociaż popodwieszałem żarcie na gwoździach, to nocą musiałem wstać żeby lepiej je zabezpieczyć aby plchy się nie dostały. A że nadal nie rezygnowały i spać nie dawały, to się wkurzyłem i żarcie zgarnąłem i w plecaku obok mnie umieściłem. Pomogło.30m dalejCo prawda plcha na zdjęciach nie mam, to ma godne zastępstwo (idąc nocą po wodę, trzeba uważać, by w coś nie wdepnąć).63m dalej... wydawałoby się, że skoro jest tu źródło rzeki Cirochy, to studnicka jest już niepotrzebna, a Słowacy po prostu cenią sobie wygodę (lepiej drałować 30m po wodę, a nie aż 93). Błąd, okazuje się bowiem że źródło może okresami wysychać (teraz było suche jak pieprz), a studzienka nie.Ach, no i jest tu oczywiście skrzynka! Krótko mówiąc, idealne miejsce noclegowe, wszystko jest w zasięgu 100m.piątek, 24 sierpnia 2012
Adamów Przeciwczołgowy
Baaaczność! Przystępujemy do akcji odbicia rowu przeciwczołgowego z rąk wroga. Oto tajne mapy zdobyte przez nasz wywiad.

W celu podkopania morale wroga, na początek mamy przejąć kontrolę nad sklepem i chałupą sołtysa (który ma stopień pułkownika i dowodzi .Następnie nasi saperzy zbudują przeprawy przez cieki wodne o bardzo dużym znaczeniu strategicznym.Skoszą jara i Nad Jarem dołączą do nas i razem zabezpieczymy istniejące przeprawy. Zadaniem specjalnym będzie zdobycie Glusiowego Ogrodu.Na koniec uderzymy na ulicę Przeciwczołgową i sam rów przeciwczołgowy (oznaczony ukośną białą linią).W rowie przeciwczołgowym spodziewamy się silnego oporu, zwłaszcza w rejonie skarpy, gdzie rów wcina się bardzo głęboko w podłoże... w tym miejscu po opadach deszczu pojawia się kolejny ciek wodny, dlatego w razie burz i ulew akcję przesuwamy na termin po ustaniu opadów i wycieków.

Głównym celem akcji jest zdobycie całej i nienaruszonej skrzynki.


1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15